Night Stalker .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Anime RPG ...
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Darkness is in my mind

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Joseph von Relin

Joseph von Relin


Posts : 79
Join date : 2011-07-12

Darkness is in my mind - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Darkness is in my mind   Darkness is in my mind - Page 2 I_icon_minitimeTue Jul 12, 2011 6:18 am

O privea cum mergea pe lângă ea. Ochii lui o urmăreau fără să vrea el, de fapt. Se întoarse pe călcâie continuând să o urmărească, fixând-o cu privirea. Oftase şi, ridicând mâna, îşi ciufuli părul. Eşti deja paranoic! se dojeni în minte, uitându-se la mucul de la ţigară care ardea încet, parfumând întreaga zonă.
Back to top Go down
Marion Hayley Schleine

Marion Hayley Schleine


Posts : 82
Join date : 2011-07-11

Darkness is in my mind - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Darkness is in my mind   Darkness is in my mind - Page 2 I_icon_minitimeTue Jul 12, 2011 6:22 am

Am atins cu buricul degetului aratator partea ce inca ardea a tigarii, apasand cu putere. Ma durea, dar am incercat sa ignor asta, continuand astfel.
Mi-am ridicat chipul spre tanar, privindu-l provocator, zambind ironic.
Back to top Go down
Joseph von Relin

Joseph von Relin


Posts : 79
Join date : 2011-07-12

Darkness is in my mind - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Darkness is in my mind   Darkness is in my mind - Page 2 I_icon_minitimeTue Jul 12, 2011 6:30 am

O privea zâmbind pervers. Îşi aduse aminte când tatăl lui i-a spus că obiceiurile proaste mor greu. Nu credea asta, putea să se lase de fumat şi de luat fetele într-o zi. Dar nu vroia. Ochii i s-au închis, ascunzând albastrul ce domina în ei.
Back to top Go down
Marion Hayley Schleine

Marion Hayley Schleine


Posts : 82
Join date : 2011-07-11

Darkness is in my mind - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Darkness is in my mind   Darkness is in my mind - Page 2 I_icon_minitimeTue Jul 12, 2011 6:34 am

Intr-un final mi-am desprins degetul ranit de tigara. L-am privit confuza, in timp ce sangele inca imi pulsa sever in urma arsurii.
Ahh...
Am inganat scurt, inchizandu-mi ochii si incruntandu-ma datorita durerii.
Back to top Go down
Joseph von Relin

Joseph von Relin


Posts : 79
Join date : 2011-07-12

Darkness is in my mind - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Darkness is in my mind   Darkness is in my mind - Page 2 I_icon_minitimeTue Jul 12, 2011 6:42 am

A zâmbit, aruncându mucul încolo. Îl ardea curiozitatea să o întrebe de ce a vrut să stingă mucul dar n-a făcut-o. De ce? Nici el nu ştia.
De ce l-ai stins? întrebă brusc, căutând să îşi ascundă privirea curioasă.
Ich, iar te apucă cu întrebările puse aiurea? se dojeni.
Back to top Go down
Marion Hayley Schleine

Marion Hayley Schleine


Posts : 82
Join date : 2011-07-11

Darkness is in my mind - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Darkness is in my mind   Darkness is in my mind - Page 2 I_icon_minitimeTue Jul 12, 2011 6:45 am

De ce nu ?
I-am raspuns, ramanand cu ochii inchisi inca. Durerea parca nu se mai sfarsea, iar asta nu ma incanta. Oare de ce nu m-am asteptat la asa ceva ? Chiar aveam impresia ca abia daca voi simti ceva ? ...
Nu, eram sigura ca voi indura ceva, dar sunt prea impulsiva.
Back to top Go down
Joseph von Relin

Joseph von Relin


Posts : 79
Join date : 2011-07-12

Darkness is in my mind - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Darkness is in my mind   Darkness is in my mind - Page 2 I_icon_minitimeTue Jul 12, 2011 6:57 am

De ce da? răspunse sec, aşezându-se pe mormântul rece. Ochii i s-au deschis încet, greoi, de parcă i-ar fi fost somn. Nu simţea o altă oboseală decât cea a ochilor. Ciudat, când eram obosit îl dureau toate, iar acum... Oftase, scriind cu degetul în praf numele unchiului său.
Back to top Go down
Marion Hayley Schleine

Marion Hayley Schleine


Posts : 82
Join date : 2011-07-11

Darkness is in my mind - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Darkness is in my mind   Darkness is in my mind - Page 2 I_icon_minitimeTue Jul 12, 2011 10:45 am

Am urmarit gesturile tanarului, in timp ce imi astupam durerea cu ajutorul buzelor, presand rana.
M-am ridicat, ajungand in spatele lui, incercand parca sa privesc din perspectiva sa.
I-am tins usor umarul cu degetele, incercand sa-i dau de inteles ca as vrea sa-mi... explice.
Back to top Go down
Joseph von Relin

Joseph von Relin


Posts : 79
Join date : 2011-07-12

Darkness is in my mind - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Darkness is in my mind   Darkness is in my mind - Page 2 I_icon_minitimeTue Jul 12, 2011 9:05 pm

Ochii i s-au îndreptat către fată, încercând să schiţeze un zâmbet. Jose înţelese că Marion vroia să îi explice. Nu era nimic de explicat. Totuşi, deschizându gura, îi povestise cum unchiul său murise într-un accident cât se restaura academia. Atât era de spus.
Back to top Go down
Marion Hayley Schleine

Marion Hayley Schleine


Posts : 82
Join date : 2011-07-11

Darkness is in my mind - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Darkness is in my mind   Darkness is in my mind - Page 2 I_icon_minitimeWed Jul 13, 2011 6:10 am

Nu am mai raspuns, apasand mai mult degetele pe umarul sau. Era un fel de... consolare.
Mi-am indreptat privirea spre pamant, mai apoi am mutat-o usor spre picioarele mele ce tremurau. Am marit putin ochii, dar nu am acordat atentie acestui lucru, incercand sa ma stapanesc, inainte sa observe Joseph.
Back to top Go down
Joseph von Relin

Joseph von Relin


Posts : 79
Join date : 2011-07-12

Darkness is in my mind - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Darkness is in my mind   Darkness is in my mind - Page 2 I_icon_minitimeWed Jul 13, 2011 7:17 am

O privea pe furiş, văzând cum încearcă să fie puternică. Surâse cât picioarele încă tremurau cu încăpăţânare cu toate că ea nu le lăsa.
Eşti bine? întrebă privind-o în ochi.
Back to top Go down
Marion Hayley Schleine

Marion Hayley Schleine


Posts : 82
Join date : 2011-07-11

Darkness is in my mind - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Darkness is in my mind   Darkness is in my mind - Page 2 I_icon_minitimeWed Jul 13, 2011 7:23 am

Bineinteles !
Spun in graba, privindu-l destul de rece, avand o fugira incruntata. Ma asez incet pe bancuta improvizata de langa monumentul funerar, privindu-mi ingrijorata picioarele. Nu stiam de ce am reactionat astfel...
Back to top Go down
Joseph von Relin

Joseph von Relin


Posts : 79
Join date : 2011-07-12

Darkness is in my mind - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Darkness is in my mind   Darkness is in my mind - Page 2 I_icon_minitimeWed Jul 13, 2011 7:32 am

Sigur sigur? insistă el, continuând să spere că va reuşi să scoată ceva de la fată. Până la urmă, nimeni nu miţise aici înafară de el. Dar el era el şi minciunile erau nevinovate.
Back to top Go down
Marion Hayley Schleine

Marion Hayley Schleine


Posts : 82
Join date : 2011-07-11

Darkness is in my mind - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Darkness is in my mind   Darkness is in my mind - Page 2 I_icon_minitimeWed Jul 13, 2011 7:36 am

Nu...
Spun asta si imi ridic usor picioarele, lasandu-le mai apoi pe pamant.
Trecem peste...
Spun asta si ii zambesc brusc, inclinandu-mi chipul intr-o parte.
Back to top Go down
Joseph von Relin

Joseph von Relin


Posts : 79
Join date : 2011-07-12

Darkness is in my mind - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Darkness is in my mind   Darkness is in my mind - Page 2 I_icon_minitimeWed Jul 13, 2011 7:54 am

Zâmbise uşor, ciufulindu-şi părul argintiu. Se vedea că nu ava de gând să îi răspundă. Prevăzuse asta. Dar nu avea nici o dtrategie pentru a o face să vorbească.
Peste ce?
Back to top Go down
Marion Hayley Schleine

Marion Hayley Schleine


Posts : 82
Join date : 2011-07-11

Darkness is in my mind - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Darkness is in my mind   Darkness is in my mind - Page 2 I_icon_minitimeWed Jul 13, 2011 8:01 am

Peste ce vrei tu sa stii.
Zambesc din nou scurt, ridicandu-ma intr-un final in picioare. M-am apropiat de dansul, privindu-l calma.
Back to top Go down
Joseph von Relin

Joseph von Relin


Posts : 79
Join date : 2011-07-12

Darkness is in my mind - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Darkness is in my mind   Darkness is in my mind - Page 2 I_icon_minitimeWed Jul 13, 2011 8:04 am

Zâmibse uşor pervers când fata se apropie de el. Se ridcă şi el, pentru că , i se zicea, nu era frumos să stai joc când o fată mergea. Râse în sinea lui de acest gând, apoi îşi reveni, păstrând zâmbetrul iniţial.
Back to top Go down
Marion Hayley Schleine

Marion Hayley Schleine


Posts : 82
Join date : 2011-07-11

Darkness is in my mind - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Darkness is in my mind   Darkness is in my mind - Page 2 I_icon_minitimeWed Jul 13, 2011 8:09 am

Nu credeam sa-mi raspunda atat de deschis la aceasta apropiere, dar cand am observat, mi-am lasat usor privirea in jos, incercand sa nu ma dau de gol. Cel putin, nu atat de repede.
Doamne, cat de timida pot fi...
Back to top Go down
Joseph von Relin

Joseph von Relin


Posts : 79
Join date : 2011-07-12

Darkness is in my mind - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Darkness is in my mind   Darkness is in my mind - Page 2 I_icon_minitimeThu Jul 14, 2011 1:30 am

Ochii lui tăcură şi se apropie de fată. Zâmbise uşor şi o prinse de talie, apropiind-o de el. O ridică uşor ca să ajungă la nivelul său.
Eşti speriată?
Back to top Go down
Marion Hayley Schleine

Marion Hayley Schleine


Posts : 82
Join date : 2011-07-11

Darkness is in my mind - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Darkness is in my mind   Darkness is in my mind - Page 2 I_icon_minitimeThu Jul 14, 2011 3:11 am

Inevitabil am rosit, intorcandu-mi chipul spre pamant incercand sa ma ascund.
De ce sa fiu ?
Il intreb in timp ce-mi cautam curajul, sau macar un gest impulsiv care sa ma salveze cumva...
Salveze? Vorbesc de parca as sta in fata unui criminal...
Back to top Go down
Joseph von Relin

Joseph von Relin


Posts : 79
Join date : 2011-07-12

Darkness is in my mind - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Darkness is in my mind   Darkness is in my mind - Page 2 I_icon_minitimeThu Jul 14, 2011 9:08 am

Zâmbise lăsând-o jos. Roşeala din obrajii ei îl făcuse să râdă în barbă.
Ţi-e frică.
Îşi răspunse singur. O putea citi ca pe o carte, atât de deschişi îi erau ochii.
Back to top Go down
Marion Hayley Schleine

Marion Hayley Schleine


Posts : 82
Join date : 2011-07-11

Darkness is in my mind - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Darkness is in my mind   Darkness is in my mind - Page 2 I_icon_minitimeThu Jul 14, 2011 11:58 am

Desi ma lasa jos, mi-am apropiat mainile de gatul sau, incolacindu-mile usor, privindu-l in ochi pe tanar.
Nu imi este frica.
Eram incapatanata, si aveam de gand sa-i dovedesc ca nu sunt timida, sau speriata.
Back to top Go down
Joseph von Relin

Joseph von Relin


Posts : 79
Join date : 2011-07-12

Darkness is in my mind - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Darkness is in my mind   Darkness is in my mind - Page 2 I_icon_minitimeThu Jul 14, 2011 11:18 pm

Surâse când o văzu cum vroia să îl sărute. Îşi menţinuse un zâmbet larg pe faţă, prinzând-o de talie.
Sigur? o întrebase încercând să nu râdă, aşa cum ar fi făcut.
Back to top Go down
Marion Hayley Schleine

Marion Hayley Schleine


Posts : 82
Join date : 2011-07-11

Darkness is in my mind - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Darkness is in my mind   Darkness is in my mind - Page 2 I_icon_minitimeFri Jul 15, 2011 4:07 am

Imi pui la indoiala spusele ?
Il intreb, continuand sa-l privesc adanc, ajungand parca in cu totul alt spatiu si timp.
Back to top Go down
Joseph von Relin

Joseph von Relin


Posts : 79
Join date : 2011-07-12

Darkness is in my mind - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Darkness is in my mind   Darkness is in my mind - Page 2 I_icon_minitimeFri Jul 15, 2011 4:20 am

Cine, eu? întrebă pe un ton inocent, sărutând-o uşor pe frunte. Niciodată. răspunse singur, neaşteptând ca fata să îi răspundă.
Back to top Go down
Sponsored content





Darkness is in my mind - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Darkness is in my mind   Darkness is in my mind - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Darkness is in my mind
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Night Stalker . :: Oraşul . :: Cimitir .-
Jump to: