Night Stalker .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Anime RPG ...
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Just don't.

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Lexie Devereux

Lexie Devereux


Posts : 5
Join date : 2011-07-11

Just don't. Empty
PostSubject: Just don't.   Just don't. I_icon_minitimeMon Jul 11, 2011 11:58 pm

Seara, după miezul nopţii.

- Hai, du-te! murmură Lexie, calmă şi uşor obosită, în timp ce-i dădea drumul căţelului ei din lesă. Îi plăcea să se plimbe seara, era răcoare şi nu era aşa aglomeraţie, încât să-şi piardă câinele sau să deranjeze pe cineva prea visător.
Mergea lent, chiar simplu, savura clipele de linişte de fapt şi se uita lung la stalele ce străluceau mirific pe cer. Luna, deasemnea, domnea mândră şi arunca şi câteva raze spre drumul pe care păşea frumoasa şatenă.
Purta pantaloni scurţi, un tricou pe care scria ceva şi-un hanorac negru, cu câteva prostioare desenat pe el. Părul, de această dată, şi-l lăsase liber, să-i cadă pe umeri şi spatele drept, frumos.
Trase aer adânc în piept, întorcându- şi privirea verzuie spre câinile ce era în faţa ei, dând energic din coadă şi lătrând tare vioi.
Back to top Go down
Kyūsen Kazumo

Kyūsen Kazumo


Posts : 4
Join date : 2011-07-11

Just don't. Empty
PostSubject: Re: Just don't.   Just don't. I_icon_minitimeTue Jul 12, 2011 8:44 am

Kazumo era pe o banca cu ochii inchisi incercand sa se relaxeze, cu castile in urechi.
- Cat de bine e! spuse acesta in timp ce muzica o puteau auzi si cei din jur.
Brusc deschide ochii simtind cum cineva se plimba in jurul lui, era catelul fetei. Acesta il ia in brate si incepe sa-l mangaie pe cap, cainele tot agatandu-l cu dintii de bluza.
Acesta se stramba putin lasandu-l jos...
Nu esti prea prietenos, si pari sa ai stapan...
Back to top Go down
Lexie Devereux

Lexie Devereux


Posts : 5
Join date : 2011-07-11

Just don't. Empty
PostSubject: Re: Just don't.   Just don't. I_icon_minitimeWed Jul 13, 2011 10:04 pm

- Zick! Măi, băiat rău ce eşti! mări fata ochii şi alergă după câine, oprindu-se în faţa băncii.
- Iartă-l, te rog! de obicei nu fac asta, se scuză ea şi schiţă im zâmbet în colţul gurii, apoi îşi de-te uşor o şuviţă după ureche, câinele ei venind lângă piciorul fetei, începând să se alinte.
Back to top Go down
Kyūsen Kazumo

Kyūsen Kazumo


Posts : 4
Join date : 2011-07-11

Just don't. Empty
PostSubject: Re: Just don't.   Just don't. I_icon_minitimeThu Jul 14, 2011 1:28 am

-Stai linistita, nu face nimic... spuse Kazumo zambindu-i usor fetei.
Totusi, iti place sa-ti plimbi cainele noaptea? si baiatul se ridica usor de pe banca.
Back to top Go down
Lexie Devereux

Lexie Devereux


Posts : 5
Join date : 2011-07-11

Just don't. Empty
PostSubject: Re: Just don't.   Just don't. I_icon_minitimeThu Jul 14, 2011 4:34 am

- De ce nu mi-ar plăcea? E mai simplu aşa, îi spuse fata şi îi făcu jucăuşă cu ochiul, apoi surâse finuţ, în timp ce-i punea câinelui zgarda şi-l bătea în joaca pe spate.
Îşi ridică privirea către tânărul din faţa ei, întinzând uşor mâna către el.
- Eu sunt Lexie, Lex pe scurt. se prezentă ea şi clipi de câteva ori, zâmbiind la fel.
Back to top Go down
Kyūsen Kazumo

Kyūsen Kazumo


Posts : 4
Join date : 2011-07-11

Just don't. Empty
PostSubject: Re: Just don't.   Just don't. I_icon_minitimeFri Jul 15, 2011 7:16 am

Kazumo zambeste incet.
-Kazumo aici. si acesta o strange usor pe fata de mana in semn de prietenie.
Sa inteleg ca pe caine il cheama Zick? spuse baiatul aratandu-l usor cu degetul...
Poti sa iei loc daca vrei!
Back to top Go down
Sponsored content





Just don't. Empty
PostSubject: Re: Just don't.   Just don't. I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Just don't.
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Night Stalker . :: Oraşul . :: Parc .-
Jump to: